Zestaw hydroforowy Osiedle Letnie

Informujemy, że w sierpniu 2022 roku zamontowany został na Osiedlu Letnim nowy zestaw hydroforowy firmy Instalcompact IC/22/0173 ZH URZ/IC/31599. Zestaw hydroforowy jest urządzeniem, które  zapewnia ciągłość dostaw wody w budynkach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. Przydaje się szczególnie tam, gdzie ciśnienie w systemie wodno-kanalizacyjnym mogłoby nie spełniać norm i w odpowiedni sposób automatycznie zaspokajać potrzeby użytkowników. Dotyczy to w szczególności bloków wysokich (wieżowców) przy ul. Pogodnej 1, 8, 13, 21,24,36.

 

Rys.1. Układ pomp zestawu hydroforowego

Zestawy hydroforowe tego typu posiadają nowoczesne sterowanie opracowane przez zespół automatyków i programistów, które dopasowuje dynamikę pracy i wydajności pomp. Pozwala to obniżyć energochłonność oraz optymalizuje koszty eksploatacji całego układu zasilania w wodę.

Podstawową zaletą zastosowanego rozwiązanie przez Spółkę jest innowacyjna konstrukcja i zastosowanie pomp rezerwowych. Takie rozwiązanie umożliwia niezakłóconą dostawę wody. Zestaw posiada także równoległy sterownik elektroniczny w postaci dwóch falowników, co zapewni niezwodną pracę i usuwanie ewentualnych awarii w sposób niezauważalny dla naszych odbiorców.

 Rys. 2. Zestaw hydroforowy z szafą sterującą